SES YALITIM MALZEMELERİ

Ses Yalıtım Malzemeleri | Yankı ve Ses Kesici İzolasyon Malzemeleri

Ses yalıtım uygulamaları birçok alanda yapıldığı için kullanıldığı malzemeler değişiklik göstermektedir. Hiçbir ses yalıtım malzemesi kendi başına %100 lük ses yalıtımı sağlamaz. Örneğin iki duvar arası ses geçişlerini engellerken kauçuk esaslı bariyer ve beraberinde ses izolasyon süngerleri de tercih edilebilir. Ses frekansı ölçüm aletleriyle belirlenerek ona göre malzeme seçimi yapılmalıdır. Tavan, duvar, zemin ve mekan içerisinde kullanılan ses yalıtım malzemeleri vardır. Bunlar; akustik yankı önleyici süngerler, ses geçişi engellemek için kullanılan ses yalıtım süngerleri, tavan duvar ve mekan içerisi dekoratiflik sağlayıp yüksek oranda yankı engelleyici akustik paneller ve zeminde titreşim darbe önlemek amaçlı kullanılan mantar ve kauçuk esaslı levha ayrıca akustik halılar tercih edilir.

 

Akustik Sünger
Akustik süngerler farklı yüzey formuna, kalınlığa, boyuta, renge, yoğunluğa ve yankı engelleme oranına sahiptir. Poliüretan ve melamin ham maddelerinden üretilirler. Poliüretandan elde edilen süngerler siyah renktedir. Yanmaz özelliktedir. Yüzeyi flok kaplı olanlarıda mevcut olduğundan dolayı farklı renk seçenekleriyle istenilen akustik ortam elde edilebilir. Melamin ham maddesinden üretilen basotect süngerler antiabkteriyel olma özelliği sayesinde sağlık açısından önemlidir, düşük dansitede olmasına rağmen diğer süngerlerle aynı yankı kesim oranına sahiptir.

Akustik Süngerler
Ses Yalıtım Süngerleri
Ses yalıtım süngeleri yüksek yoğunlukta ve yüksek ses kesim oranında süngerlerdir. Bu süngerlerden biri olan rebonded bondex süngerpanlar farklı birçok atık süngerin parçalanıp daha sonra sıkıştırılmasıyla elde edilir. Akustik olmadığından dış yüzeylerde kullanılmaz üzerine alçıpan kaplama yapılır. Ağır bariyerli modeliyle sesi daha fazla kesme özelliğinede sahiptir. Bir diğer ses yalıtım süngerleri bariyerli akustik süngerlerdir. Bu süngerler dış yüzeyinin elverişliliği sayesinde akustik mekanlarda yüksek ses kesim oranına sahiptir.

Ses Yalıtım Süngerleri

Akustik Paneller
Ses yankı önleyici panellerin akustiği daha fazla sağladığını görmekteyiz. Tavanda asılı modelleri, masa ve ortam bölücü olmaları, tavan ve duvarda estetik bir görüntü sağlamaları toplantı odası gibi kurumsal alanlarda daha çok tercih edilir. Yüzeylerinde kullanılan akustik kumaşın farklı renk seçeneklerine sahip olması her mekana uyum sağlamalarını sağlar.

Akustik Paneller

Zemin Titreşim Kesici Levhalar - Kauçuk Tabanlı Halı
Zeminde ayak sesleri mekan içerisinde rahatsız edici bir durum haline gelmektedir. Bunun yanında alt kata giden sesleri de mantar ve kauçuk esaslı levhalarla önleyebiliriz. Bu malzemeler parke ve şap altında tercih edilir. Akustik halıların alt kısımlarında bulunan kauçuk sayesinde ses geçişlerini önler farklı renk seçenekleriyle ortama uyum sağlar. Karo halılarda mevcuttur.

Zemin Titreşim Kesici Levhalar

 Diğer Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım uygulamaları yapılırken kullanılabilecek diğer malzemeler ağır epdm bariyer, kauçuk sünger, akustik renkli kumaşlar, soundtex ahşap panel ses kesici kumaş ve akustik kapıdır. Uygulama yapılırken hangi ürünün kullanılması gerektiğini daha iyi sonuç neticesinde kararlaştırabilmek amacıyla firmamızla görüşebilirsiniz. İrtibat : 0216 909 12 80

Ses Yalıtım Malzemeleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tekno Foam Akustik İzolasyon Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Adres :Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul – TÜRKİYE

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90

Müşteri - Proje Danışmanı : +90 533 384 70 61

Ürün - Satış Danışmanı : +90 533 039 24 07

Proje Danışmanı : +90 533 378 01 92

Fiyat Teklifi Almak İçin : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.